Символіка села

Герб.

Щит прямокутний зверху й заокруглений знизу. Співвідношення пропорцій висоти до ширини щита 8:7. Розділений на дві частини зигзаговою лінією, що символізує мотижинські вали й рови. У співвідношенні: 5:1 зверху вниз.

У верхній частині щита, на синьому тлі у центрі зображено святого Георгія на коні у срібному обладунку на срібному коні, який пробиває списом зеленого змія. Голова Святого увінчана золотим німбом, збруя і сідло на коні теж золотого кольору. Дерев’яна Свято – Георгіївська церква, побудована в 1722 році (за Л.Похилевичем, „Сказания о населенних местностях Киевской губернии”) нині відновлена і є діючою.

У нижній частині герба симетрично зображені два земляні вали зеленого Кольору з ровом, заповненим водою срібного кольору. У Мотижин й дотепер збереглися залишки стародавнього городища з валами й ровом, який у давнину заповнювався водою з річки Бучі.

Прапор.

Полотнище розділене горизонтально на три смуги: зверху і знизу – синього кольору, в центрі – зеленого. Співвідношення пропорцій 2:3. На тло прапора може накладатися щит герба або один із його елементів.

Синій колір символізує небо, велич і красу.

Зелений – весну, луки, ліси, а також достаток і надію на світле майбутнє.

Золотий - знатність, багатство й силу.

Срібний – символ чистоти і світла.